Надежная защита вас и вашей организации от бюрократических проволочек украинской системы контролирующих органов
Контактный телефон (050) 597-61-63

Волинська митниця ДФС з початку лютого оформляє за принципом «єдиного вікна» 95,6% експортних та імпортних декларацій

28.2.2018

В Україні завдяки ініціативам Мінфіну та ДФС поступово здійснюється перехід до проведення митного оформлення товарів за принципом «єдиного вікна». Обов’язковість застосування принципу планували впровадити з 1 лютого цього року, проте з огляду на прохання суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності термін самостійного прийняття рішення підприємством продовжено до 31 січня 2019 року.

Волинська митниця ДФС була готова до нових підходів у співпраці з суміжними державними контролюючими органами, адже показник здійснених оформлень товарів за принципом «єдиного вікна» у зоні діяльності митниці протягом минулого року зріс вдвічі та становив у грудні 55%.

З 1 лютого усе більше учасників ЗЕД обирають цей порядок контролю за переміщенням товарів через митний кордон України, що відповідає світовій практиці та рекомендаціям міжнародних організацій. Зокрема, Волинською митницею ДФС за ним оформлено 98% експортних та 93,8% імпортних декларацій. Загалом показник оформлень (без урахування транзиту) становить 95,6%. Це – четвертий за вагомістю результат із 26 показників митниць України.

«Практика митниці доводить, що застосування автоматичної системи інформаційного обміну між державними службами оптимізує терміни проходження митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного видів контролю. Через «єдине вікно» ведення зовнішньоекономічної діяльності спрощується, а корупційні ризики — зменшуються», — коментує начальник Волинської митниці ДФС Віктор Кривіцький.

Волинська митниця ДФС