Надежная защита вас и вашей организации от бюрократических проволочек украинской системы контролирующих органов
Контактный телефон (050) 597-61-63

Повідомлення про набрання чинності Угодою про вільну торгівлю між Україною та Канадою

9.8.2017

1 серпня 2017 року набирає чинності Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою, підписана 11 липня 2016 року під час візиту в Україну Прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо.

Угода сприятиме зміцненню та розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва між Україною та Канадою, дозволить вітчизняним товаровиробникам отримати переваги від безмитного доступу до ринку Канади, відкриє можливості для українського бізнесу як для розширення ринків збуту, так і для розвитку й модернізації власного виробництва з метою підвищення конкурентоспроможності на нових ринках.

Активізація торгівлі в свою чергу сприятиме інвестиційній активності, започаткуванню нових виробництв, у тому числі з доданою вартістю, трансферу технологій та створенню нових робочих місць.

Довідково

У 2016 році обсяги торгівлі товарами та послугами між Україною і Канадою становив 372 млн. доларів США та зросли в порівнянні з 2015 роком на 6% (експорт – 105 млн. доларів США (+ 4%); імпорт – 267 млн. доларів США (+ 7%); сальдо:  – 162 млн. доларів США.

Україна у 2016 році експортувала до Канади: частини до рухомого складу – 31% екстракти дубильні – 13%; чорні метали – 7%; деревину – 5%; устаткування – 5%; іграшки – 5%; молочні продукти – 4%.

Імпортовано у 2016 році з Канади: паливо мінеральне – 44%; рибну продукцію – 15%; фармацевтичну продукцію – 15%; устаткування – 10%; засоби наземного транспорту – 3%

Текст Угоди українською мовою та брошуру «Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою: нові горизонти для українського бізнесу» оприлюднено для ознайомлення у підрубриці «Регіональні торговельні угоди» рубрики «Співробітництво з Світовою організацією торгівлі».

Міністерство економічного розвитку і торгівлі