Надежная защита вас и вашей организации от бюрократических проволочек украинской системы контролирующих органов
Контактный телефон (050) 597-61-63

Одеські митники взяли участь у робочій нараді з питань практичного застосування принципу «єдиного вікна»

5.4.2018

Основним питанням наради став поточний стан виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2016 № 364 «Деякі питання реалізації принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю».

У заході взяли участь фахівці Одеської митниці ДФС, представники Адміністрації Іллічівського морського порту, державних контролюючих служб та інспекцій, портових операторів та транспортно-експедиторських компаній, які здійснюють свою діяльність в морському порту «Чорноморськ».

Заступник начальника з логістики Адміністрації морського порту «Чорноморськ» Юрій Соколов розповів про переваги «єдиного вікна», основним принципом роботи якого є дистанційне проведення процедур державними контролюючими органами в пункті пропуску.

За його словами, всі рішення проводяться в електронному форматі, який не дублюється печатками на паперових носіях. Це дає можливість прогнозувати дії не тільки експедитора, а й портового оператора, а саме: уникати невиробничих простоїв транспортних засобів та суден, запобігати недотриманню термінів початку або завершення вантажних операцій.

«Протягом півторарічного підготовчого періоду, митницею здійснювалося поетапне тестування «єдиного вікна», проводилися робочі наради з представниками митних постів, контролюючих органів та громадськості, а також було підписано Меморандум про співпрацю митниці, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області та Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря для зразкового функціонування принципу «єдиного вікна», — розповів начальник управління організації митного контролю Одеської митниці ДФС Олександр Дмитренко.

Ці заходи, на думку Олександра Дмитренка, забезпечили належний адаптаційний період і перехід до обов’язкового використання «єдиного вікна» без негативних наслідків для ведення бізнесу.

«Оперативно надавати консультації, запобігати будь-яким нестандартним ситуаціям та реагувати на питання, які потребують втручання контролюючих служб, допомагає спеціально створена за ініціативи митниці група, до складу якої входять всі представники служб, задіяних у «єдиному вікні», — зауважив Олександр Дмитренко.

З огляду на міжнародну практику, впровадження концепції «єдиного вікна» у вітчизняному митному просторі сприятиме суттєвому спрощенню та прискоренню зовнішньоекономічних операцій з товарами, ефективному розподілу ресурсів, належному контролю за повнотою справляння податків і зборів, зменшенню витрат для бізнесу та зниженню рівня корупції.

Головне управління ДФС в Одеській області