Надежная защита вас и вашей организации от бюрократических проволочек украинской системы контролирующих органов
Контактный телефон (050) 597-61-63

Митницю зобов’язали інформувати підприємців про намір правоохоронців оглянути їхні товари

12.3.2018

Декларант має бути поінформований за допомогою електронного повідомлення

Кабінет Міністрів України зобов’язав митні органи інформувати суб’єктів господарської діяльності про рішення правоохоронних органів оглянути або провести повторний огляд їхніх товарів або транспортних засобів.

Такі норми закріплені постановою Кабміну, текст якого оприлюднено на урядовому сайті. Згідно з документом внесено зміни до переліку підстав, на основі яких митні органи можуть оглядати товари і транспортні засоби комерційного призначення.

Документ, зокрема, містить норму, згідно з якою декларант, товари якого правоохоронці мають намір оглянути, має бути поінформований за допомогою електронного повідомлення про таке рішення. При цьому повідомлення повинно містити інформацію: від якого саме правоохоронного органу надійшло письмове доручення про проведення огляду, дата і номер доручення, а також час і місце проведення огляду.

Як наголошується в повідомленні на урядовому сайті, протягом тривалого часу правоохоронні органи не дотримуються встановленої форми письмового доручення і самої процедури огляду. Водночас суб’єкти господарської діяльності залишаються в невіданні щодо рішення про такий огляд.

Нагадаємо, що в Державній фіскальній службі заявляють, що платники податків можуть оформлювати товари на митниці в режимі онлайн без присутності на пункті пропуску завдяки доопрацьованому програмному забезпеченню.

http://ipress.ua/